Samostatný vývojový inženýr HW – elektronik vývojář

Společnost L&G Electric, s.r.o., přijme na hlavní pracovní poměr Inženýra elektronika – pro vývoj HW do oblastí elektromobility, SMART HOME a obnovitelných zdrojů el. energie. Hlavní náplní práce je analýza, simulace, návrh řešení, tvorba schémat, návrh desek plošných spojů a realizace elektronických strojů, přístrojů a embedded systémů pro výše uvedené oblasti a dále tvorba zákaznické dokumentace (návody), podpora technikům při testování a oživení, příprava a předání podkladů do sériové výroby. Podpora při tvorbě cenových nabídek

Kdo to je a co dělá?

Minimální požadované vzdělání je střední škola elektro s maturitou typicky pak vysokoškolské elektro vzdělání. Vývojář HW musí mít odpovídající technické vzdělání a tvůrčí schopnosti a zákonným požadavkem pak je minimálně paragraf 6 vyhlášky 50.

Co je náplní jeho práce?

Vývojový inženýr má na starost vývoj, návrh a realizaci HW pro řídící části elektrických a elektronických spotřebičů a přístrojů, vývoj a realizaci elektrických a elektronických obvodů elektro spotřebičů a přístrojů a jejich certifikaci. Dle zaměření úzce spolupracuje s programátory, manažery projektu a dalšími odborníky, kteří se na celé práci podílí. Dokumentace je vytvářena elektronicky na počítači. Během návrhu je potřeba konzultovat celou činnost s členy týmu, vývojáři, konstruktéry nebo dalšími externími odborníky a jednání s EZÚ. Provádí testování a měření na navrhovaných obvodech a měření provádí pod napětím.

V jakém pracuje prostředí?

Povolání je vykonáváno v místnostech kancelářského charakteru bez nepříznivých vlivů pracovního prostředí, je ovšem třeba počítat s vlnami nárazové práce podle požadavků nadřízených. V případě testování pracuje na živých částech elektrického zapojení a v případě realizace se pohybuje v provozech a na stavbách, kde provádí technický dohled a konzultace a ověřování funkce obvodů měřením.

V jakém prostředí pracuje?

Mezi pracovní prostředky patří výpočetní technika, běžné elektro nářadí a měřící technika, dopravní a komunikační prostředky.

Náplň práce

  • "2": "Vývoj HW nových výrobků – návrh schémat"
  • "3": "Návrh mikroprocesorových obvodů"
  • "4": "Návrh silových obvodů"
  • "5": "Návrh desek plošných spojů"
  • "6": "Vytváření podkladů pro výrobu
  • vytváření podkladů pro osazovací automaty"
  • "7": "Testování a oživování prototypů"
  • "8": "Vývoj zkušebních přípravků"
  • "9": "Vývoj průmyslových řídících systémů
  • řídící a regulační elektroniky
  • bezdrátové ovládání stínící techniky pro domácnosti a další"
  • "10": "Tvorba podkladů k produktům HW"
  • "11": "Certifikace výrobků
  • studium norem"}

Požadujeme

  • pozice je vhodná i pro čerstvé absolventy"
  • "2": "Zkušenost s návrhem elektronických obvodů výhodou"
  • "3": "Zkušenost s vývojem SW jednočipových mikroprocesorů výhodou"
  • "4": "Znalost Assembleru a ANSI C výhodou"
  • "5": "Znalost obvodů Freescale
  • ST
  • Microchip a Texas Ins. výhodou"
  • "6": "Alespoň pasivní znalost angličtiny
  • znalost němčiny výhodou"
  • "7": "Ochota učit se novému
  • hledat nová řešení"
  • "8": "Zájem a chuť podílet se na vytváření a rozvoji cílů společnosti"
  • "9": "Zájem o obor"
  • "10": "Znalost digitálních obvodů"
  • "11": "Odpovědný přístup k práci"
  • "12": "Zkušenosti s nástroji na návrh obvodů (Altium a Matlab výhodou)"
  • "13": "Samostatnost
  • schopnost naplánovat a rozvrhnout si práci"}

Nabízíme

  • "2": "Práce v dobrém kolektivu"
  • "3": "Dobré platové podmínky"
  • "4": "Další odborný a profesní růst"
  • "5": "Odborné a jazykové vzdělávání"
  • "6": "Seberealizaci a možnost rozvíjet se"
  • "7": "Penzijní připojištění"
  • "8": "5 týdnů dovolené"
  • "9": "Dle hospodářského výsledku 13 plat v podobě bonusu"
  • "10": "Notebook + telefon"
  • "11": "Výhody malé a flexibilní firmy"
  • "12": "Pružnou pracovní dobu"}

Zaujala Vás nabídka? Neváhejte a napiště nám.

Kontaktní formulář